Wręczenie wyróżnienia "Zasłużony dla Miasta Człuchowa"[0]

GRZEGORZ JANOWCZYK ZASŁUŻONY DLA MIASTA CZŁUCHOWA

Zmarły w marcu 2020 roku, człuchowski dziennikarz i publicysta – Grzegorz Janowczyk otrzymał tytuł „Zasłużony dla Miasta Człuchowa”. Pośmiertnie wyróżnienie takie przyznała mu Rada Miejska. Wręczono je podczas uroczystej sesji na ręce żony Sylwii i syna Dominika.

Grzegorz Janowczyk od zawsze związany był z Człuchowem. W swojej karierze jako dziennikarz prasowy pisał między innymi dla Głosu Słupskiego i Dziennika Bałtyckiego. Jako miłośnik historii w swoich archiwach zgromadził mnóstwo materiałów dotyczących Człuchowa i regionu. W ubiegłym roku wydał książkę „Lotnik. Śladami sierżanta Jana Mikszy”. To opowieść o losach żołnierza walczącego w Bitwie o Anglię, który po wojnie zamieszkał w Człuchowie. Obecnie w przygotowaniu jest kolejna publikacja Grzegorza Janowczyka - „Człuchów wygrzebany z makulatury”. Książka pojawi się na rynku wydawniczym jesienią tego roku.

„Chcemy przede wszystkim bardzo serdecznie podziękować w imieniu władz miasta za działalność Pana Janowczyka, za duży wkład, jaki włożył w rozwój naszego miasta, za miłość i za to, że kochał nasze miasto” – mówił podczas sesji Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Nota prawna: Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.


Adres źródłowy: https://czluchow.eu/aktualnosc/grzegorz-janowczyk-zasluzony-dla-miasta-czluchowa

Załączniki
  • [0] https://czluchow.eu/sites/default/files/styles/news_content/public/obrazek/2020-06/janowczyk-mDSC00163.jpg?h=9ae75344&itok=s5OqBPRz