[0]

MUZEALNE ZBIORY NA FACEBOOKU

Znane i nieznane muzealia, będące w posiadaniu człuchowskiego Muzeum Regionalnego – można oglądać na facebooku. Placówka udostępnia je cyklicznie internautom. To propozycja dla wszystkich, którzy nie mogą tej instytucji odwiedzić osobiście.

Z powodu zagrożenia koronawirusem muzeum jest obecnie zamknięte dla zwiedzających. Zainteresowani obserwując profil facebookowy tej instytucji, mogą jednak poznać jej zbiory. Muzeum cyklicznie prezentuje tam fotografie wraz z opisami najciekawszych przedmiotów. Sporą atrakcją będą jednak prezentacje muzealiów przechowywanych na co dzień w magazynach. Są one eksponowane na specjalne okazje lub podczas wystaw tematycznych. Chodzi na przykład o unikatowe mapy na których zaznaczono zmieniające się po 1945 roku nazwy miejscowości w naszym regionie – mówi Krzysztofa Monikowska, Dyrektor Muzeum Regionalnego w Człuchowie.

W przygotowaniu są także zdjęcia i opisy licznych militariów i ciekawych dokumentów. Nowości są publikowane średnio dwa razy w tygodniu. Adres profilu: https://www.facebook.com/muzeumczluchow/

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania

Adres źródłowy: https://czluchow.eu/aktualnosc/muzealne-zbiory-na-facebooku

Załączniki
  • [0] https://czluchow.eu/sites/default/files/styles/news_content/public/obrazek/2020-05/misamuz.jpg?itok=FilQaTqZ