Śmieciarka[0]

ODBIÓR ŚMIECI BĘDZIE DROŻSZY

21 złotych za odbiór odpadów komunalnych, od nowego roku płacić będą mieszkańcy Człuchowa. Taką stawkę ustaliła Rada Miejska. W mieście tak zwana opłata śmieciowa naliczana jest od osoby.

Nowością w przepisach dotyczących odbioru odpadów jest to, że teraz wszystkie śmieci trzeba będzie obligatoryjnie segregować. Mieszkańcy, którzy tego nie zrobią, mogą być obciążeni opłatą dodatkową w wysokości trzykrotności stawki podstawowej. Dotychczas w Człuchowie osoby segregujące odpady płaciły 17 złotych miesięcznie. Niesegregujący płacili z kolei 21 złotych. Teraz wszyscy będą płacili 21 złotych. Podwyżka jest konieczna, ponieważ z roku na rok rosną koszty związane z odbiorem śmieci.

- Robimy wszystko, aby ta podwyżka nie była drastyczna, ale wzrost opłaty środowiskowej, w porównaniu do 2017 roku, to prawie 300 procent podwyżki. Plus koszty związane z opłacaniem pracowników, podwyżka cen energii… – tłumaczy Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Śmieci w Człuchowie odbierane są raz w tygodniu. Trafiają one do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze koło Chojnic.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania

Adres źródłowy: https://czluchow.eu/aktualnosc/odbior-smieci-bedzie-drozszy

Załączniki
  • [0] https://czluchow.eu/sites/default/files/styles/news_content/public/obrazek/2019-11/smieciarka_pk.jpg?itok=Exezd549