[0]

MAGICZNY LECHISTAN – WYSTAWA MALARSTWA

Malarstwo Dariusza Kalety można oglądać w Muzeum Regionalnym w Człuchowie. W sali głównej czynna jest wystawa zatytułowana „Magiczny Lechistan”. To zbiór kilkudziesięciu obrazów wykonanych techniką olejną. 

- Prace Dariusza Kalety są inspirowane wielkimi mistrzami malarstwa polskiego, takimi jak Matejko, Malczewski czy Brandt, a także mitologiami: słowiańską, grecką i rzymską – mówi Krzysztofa Monikowska, dyrektor Muzeum Regionalnego w Człuchowie.

Przedstawiają one w większości sceny batalistyczne. To malarstwo współczesne wykonane jednak technikami klasycznymi. Wystawa będzie czynna w Człuchowie do końca sierpnia.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania

Adres źródłowy: https://czluchow.eu/aktualnosc/magiczny-lechistan-wystawa-malarstwa

Załączniki
  • [0] https://czluchow.eu/sites/default/files/styles/news_content/public/obrazek/2019-11/wystawalechistandsc01350.jpg?itok=2wBA0LWj