Pszeniczna[0]

BUDOWA ULICY PSZENICZNEJ I RZEPAKOWEJ ZMIERZA KU KOŃCOWI

Najpóźniej do końca roku potrwają roboty drogowe na ulicy Rzepakowej i Pszenicznej w Człuchowie. Z zapewnień wykonawcy wynika, że prace mogą się tam zakończyć nawet dwa tygodnie szybciej. Tym samym jeszcze przed świętami mieszkańcy obu ulic, będą mieli nowe dojazdy do swoich posesji.

Ulice Rzepakowa i Pszeniczna były do tej pory drogami gruntowymi. Po przebudowie oba trakty zostaną utwardzone kostką drogową. Prace są już mocno zaawansowane.

– Aktualnie trwa układanie kostki betonowej typu polbruk na ulicy Pszenicznej. W następnej kolejności wykonawcy układać będą nawierzchnię na ulicy Rzepakowej. Wcześniej zostały tam ułożone instalacje kanalizacji deszczowej i oświetlenia drogowego. Powstał także kanał technologiczny – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

Cała inwestycja będzie kosztowała 3,1 mln zł, z czego 3 mln to środki, które miasto Człuchów otrzymało z Rządowego Funduszu Polski Ład.

W tej części miasta przebudowana będzie także ulica Motocrossowa. Tutaj do inwestycji dołożył się właściciel marki Dino, której sklep niebawem tam także powstanie. Budowa ulicy Motocrossowej ma się zakończyć również w tym roku.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Pszeniczna[1]

Pszeniczna[2]

Pliki do pobrania

Adres źródłowy: https://czluchow.eu/aktualnosc/budowa-ulicy-pszenicznej-i-rzepakowej-zmierza-ku-koncowi

Załączniki
  • [0] https://czluchow.eu/sites/default/files/styles/news_content/public/obrazek/2022-12/Pszeniczna-KEP00343.jpg?h=407d9197&itok=4zLXJaNc
  • [1] https://czluchow.eu/sites/default/files/pliki/Pszeniczna-KEP00331.jpg
  • [2] https://czluchow.eu/sites/default/files/pliki/Pszeniczna-KEP00337.jpg