[0]

FESTIWAL KATOLICY NA ULICY CZŁUCHÓW 2019- ZAPROSZENIE

Już tylko kilka dni pozostało nam do rozpoczęcia kolejnej edycji Festiwalu Radości Chrześcijańskiej - Katolicy na Ulicy - Człuchów 2019. W tym roku wydarzenie odbędzie się w czwartek, 20 czerwca, w uroczystość Bożego Ciała. Hasło wydarzenia brzmi: „Niebo nieście”. Główną areną będzie Rynek Miejski w Człuchowie. Na to wydarzenie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

Katolicy na Ulicy to impreza plenerowa. Chodzi nam o to, aby muzyką, tańcem, uśmiechem i radością zademonstrować naszą wiarę - mówi ksiądz Krystian Feddek, koordynator imprezy. "Wydarzenie jest adresowane do całych rodzin. Chcemy aby na tym wydarzeniu byli obecni wszyscy, od dziadków po wnuczęta, aby każdy mógł tam znaleźć swoje miejsce.  Podczas wydarzenia tradycyjnie kilkaset osób zatańczy poloneza .To wszystko ma pokazywać jeden cel, czyli to, że jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy katolikami" - dodaje ks. Feddek.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18.00. W programie będą między innymi świadectwa osób nawróconych min. Dariusza Kowalskiego,  spektakl baletowy w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej Piano w Człuchowie, wspólne tańce integracyjne z wodzirejem, dzielenie się chlebem.

Najbardziej widowiskowym elementem będzie jednak premiera koncertu „NIE-BO” przygotowanego z okazji 20 rocznicy pobytu św. Jana Pawła II na Pomorzu. Na scenie wystąpi 100 osobowy chór pod dyrekcją Gabi Gąsior, a także polscy artyści: Anna Szarmach, Olga Szomańska, Adam Krylik, Heres, a także zespól wokalny DeocentriCity i zespół instrumentalny Holy Noiz. Całość zakończy widowisko światła z adoracją Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna. 

Katolicy na Ulicy to także ogromne przedsięwzięcie logistyczne. Podczas koncertu „NIE-BO”, na scenie wystąpi  jednocześnie około 150 artystów. Wszyscy uczestnicy wydarzenia proszeni są o ubranie się na biało.

Sponsorem strategicznym Festiwalu jest Grupa Energa

Partnerem Strategicznym Festiwalu jest Lotto.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Rodzina Kolplinga w Człuchowie.

Pliki do pobrania

Adres źródłowy: https://czluchow.eu/aktualnosc/festiwal-katolicy-na-ulicy-czluchow-2019-zaproszenie

Załączniki
  • [0] https://czluchow.eu/sites/default/files/styles/news_content/public/obrazek/2019-11/fb_cover-2.jpg?itok=3munZiTZ