[0]

BĘDZIE KOLEJNA OTWARTA STREFA AKTYWNOŚCI W CZŁUCHOWIE

50 tysięcy złotych dofinansowania na budowę Otwartej Strefy Aktywności otrzyma Miasto Człuchów. Obiekt powstanie na ulicy Szkolnej przy Ośrodku Sportu i Rekreacji.  

Tym razem budowana w Człuchowie Otwarta Strefa Aktywności będzie obiektem w tak zwanym wariancie rozszerzonym. Oznacza to, że oprócz zestawu urządzeń siłowni plenerowej, urządzony będzie tam także plac zabaw oraz strefa wypoczynku dla całych rodzin.

Budowa całego obiektu ma kosztować około 127 tysięcy złotych, z czego 50 tysięcy to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach rządowego programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA) EDYCJA 2019.

- Jest to dobra wiadomość, ponieważ nasze społeczeństwo w Człuchowie jest coraz bardziej aktywne fizycznie. Widzimy jak ta infrastruktura wzbogaca ich zajęcia i jest często wykorzystywana nie tylko przez mieszkańców, ale także turystów i gości – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Nowy obiekt będzie gotowy jeszcze w tym roku. Uzupełni on sieć istniejących już w mieście siłowni plenerowych. Poprzednie zbudowano w tym roku w Parku Luizy oraz na osiedlu Wazów. Obecnie w mieście działają już 4 ogólnodostępne siłownie plenerowe i 15 placów zabaw.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania

Adres źródłowy: https://czluchow.eu/aktualnosc/bedzie-kolejna-otwarta-strefa-aktywnosci-w-czluchowie

Załączniki
  • [0] https://czluchow.eu/sites/default/files/styles/news_content/public/obrazek/2019-11/silownia_czluchow.jpg?itok=Y20qOuEz