NAGRODY DLA CZŁUCHOWSKICH STOWARZYSZEŃ
Aż trzy prestiżowe nagrody przyznano dwóm człuchowskim stowarzyszeniom podczas gali Bursztynowego Mieczyka. Obie organizacje zostały docenione za efekty swojej działalności. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.
Pierwszą z wyróżnionych instytucji było człuchowskie Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga. Jego przedstawiciele odebrali nagrodę specjalną Rzecznika Praw Obywatelskich oraz nagrodę specjalną Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.
- Otrzymaliśmy nagrody za całą naszą działalność, za współpracę, za wspieranie społeczności człuchowskiej w czasach pandemii, za akcję „Solidarni z Seniorami” prowadzoną przy współpracy Urzędu Miasta i Urzędu Gminy. Doceniono także organizację naszych imprez na terenie miasta, chodzi tu między innymi o człuchowski Bal Świętych oraz akcję Katolicy na Ulicy – mówi Monika Gradek, wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga.
Drugą z wyróżnionych instytucji było Człuchowskie Towarzystwo Polsko – Francuskie. Otrzymało ono nagrodę specjalną Stowarzyszenia Pomorskie w Unii Europejskiej.
- Doceniono nas za to, że zaistnieliśmy nie tylko tutaj na Pomorzu, ale też staliśmy się znani w Unii. Byliśmy szybciej w Unii niż rzeczywiście do tej Unii oficjalnie Polska przystąpiła. Nasze stowarzyszenie, jak sama nazwa wskazuje, działa również we Francji. Nasze inicjatywy spotykają się z przyjaznym przyjęciem. Doceniono nas między innymi za organizację Dni Kultury Francuskiej, które odbywają się rokrocznie oraz za wciąż prowadzoną wymianę rodzin - mówi Małgorzata Ziemba – Lacroix, wiceprezes człuchowskiego Towarzystwa Polsko – Francuskiego.
Nagrody podczas gali Bursztynowego Mieczyka wręczane są od roku 1994. Od samego początku wydarzeniu patronuje Maciej Płażyński, ówczesny wojewoda gdański, później także marszałek sejmu.
URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE
[1]
[2]