[0]

XXVI BIEG TURA JUŻ ZA NAMI

Pavel Vereckyi z Ukrainy zwycięzcą tegorocznego Biegu Tura. W kategorii kobiet najlepsza była Barbara Łącka. Zawody odbyły się w minioną niedzielę w Człuchowie.

Bieg Tura to największa tego typu impreza w regionie. W tym roku na mecie sklasyfikowano 241 zawodników. Biegacze co roku mają do pokonania trasę wiodącą ulicami Człuchowa. Są to dwie pętle po 5 kilometrów każda. Startujący mogą ukończyć wyścig po przebiegnięciu jednej pętli, wówczas są klasyfikowani w biegu krótkim. Zawodnicy, którzy przebiegną 10 kilometrów klasyfikowani są w biegu długim. W tym roku wyścig odbywał się inną niż dotychczas trasą. Wiodła ona między innymi przez park przy Zamku Krzyżackim.

W biegu głównym (10 km) pierwsze miejsce zajął Pavel Vereckyi, drugi był Dawid Klaybor, a trzeci Łukasz Wirkus. Najlepszym reprezentantem powiatu człuchowskiego był Michał Szyszka.

Wśród pań na dystansie 10 kilometrów zwyciężyła Barbara Łącka, druga była Anna Nowakowska, a trzecia Anna Felska. Czwarte miejsce zajęła Marlena Pawłowska, reprezentantka Człuchowa.

W biegu krótkim (5 km) zwyciężył Cezary Kumiszcza, jest on także najlepszym reprezentantem powiatu człuchowskiego w tej kategorii. Drugie miejsce zajął Kacper Wirkus. Trzeci był Konrad Lewiński. W kategorii kobiet na dystansie 5 km zwyciężyła Agnieszka Kaczor. Również ona była najlepszą zawodniczą z naszego regionu w swojej grupie. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Garapuczyk. Trzecia była Dagmara Hapka.

Najstarszym uczestnikiem zawodów był 82-letni Zbigniew Wiśniewski z Chojnic. Przebiegł on 10 km w czasie 1 godzina i 8 sekund, kończąc tym samym zawody na 142 miejscu.