modernizowana kamienica u zbiegu ulic Felczaka i Słowackiego[0]

KOLEJNY BUDYNEK KOMUNALNY PRZEJDZIE TERMOMODERNIZACJĘ

Kamienica u zbiegu ulicy Felczaka i Słowackiego będzie kolejną w Człuchowie, która poddana zostanie termomodernizacji. Podobne remonty niedawno przeprowadzono także na obiektach przy ulicy Traugutta 1 i 3 oraz przy ulicy Szczecińskiej 25. Roboty budowlane na wspomnianej wyżej kamienicy już trwają. Prace remontowe zakładają docieplenie całego budynku styropianem. Wymieniona będzie też elewacja zewnętrzna. Najbardziej zniszczone i nieszczelne okna będą zastąpione nowymi.

- Termomodernizacja zmniejszy straty ciepła w tym budynku. Poprawi się też jego efektywność energetyczna. Przy okazji remontu stary piec węglowy ogrzewający kamienicę, zostanie zastąpiony kotłem na gaz ziemny – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

Koszt inwestycji to prawie 250 tysięcy złotych. Jest ona w całości finansowana z budżetu miasta. Wszystko ma być gotowe najpóźniej do końca listopada.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Pliki do pobrania

Adres źródłowy: https://czluchow.eu/aktualnosc/kolejny-budynek-komunalny-przejdzie-termomodernizacje

Załączniki
  • [0] https://czluchow.eu/sites/default/files/styles/news_content/public/obrazek/2021-10/felczakaIMG_3345.jpg?h=ad06855f&itok=HSVY3SbI