podpisanie umowy w Malborku[0]

SIM JUŻ OFICJALNIE W CZŁUCHOWIE

Miasto Człuchów już oficjalnie jest współudziałowcem Społecznych Inicjatyw Mieszkowych. Samorząd przystąpił do spółki komunalnej SIM KZN-Pomorze. Jest on jednym z dziewiętnastu jst, które będą tworzyły nowy podmiot. Krótki film na ten temat można zobaczyć TUTAJ.

Podpisanie umowy otwiera możliwość budowy mieszkań komunalnych w ramach rządowego programu. Inwestycje te w znacznej części mają być finansowane z budżetu państwa. Udziałowcami w przedsięwzięciu będą też lokalne samorządy. Całość koordynować mają specjalnie do tego celu powołane spółki. Miasto Człuchów właśnie do takiej przystąpiło.

- Podpisaliśmy umowę, ponieważ uważamy, że jest to dla nas szansa na powstanie w Człuchowie kolejnych mieszkań komunalnych. Obecnie zapotrzebowanie na takie lokale nie słabnie. Nie wszystkich bowiem stać na kupno mieszkania na wolnym rynku, a tym bardziej na budowę domu. Miasta natomiast nie stać na stawianie za własne pieniądze bloków wielorodzinnych. Pomysł Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych, przy wsparciu środków zewnętrznych, daje szansę na nowe mieszkanie w perspektywie kilku najbliższych lat – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

W Człuchowie planuje się budowę bloku na 28 do 32 mieszkań. Z założenia mają to być lokale czynszowe, niedrogie w utrzymaniu. Przyszli lokatorzy, którzy wniosą swój wkład do spółki, będą mogli po kilku latach swoje mieszkania także wykupić na własność.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Pliki do pobrania

Adres źródłowy: https://czluchow.eu/aktualnosc/sim-juz-oficjalnie-w-czluchowie

Załączniki
  • [0] https://czluchow.eu/sites/default/files/styles/news_content/public/obrazek/2021-10/sim-umowa.jpg?h=63ab8971&itok=mFiN_fey