siłownia przy SP 1[0]

PLAC ZABAW Z MINISIŁOWNIĄ Z BUDŻETU OBYWATELSKIEGO JUŻ GOTOWY

Zakończyła się budowa minisiłowni przy Szkole Podstawowej nr 1 w Człuchowie. Obiekt powstał na wniosek mieszkańców. Jest to jedna z trzech inwestycji wybrana w ramach budżetu obywatelskiego.

Człuchowski budżet obywatelski to 150 tysięcy złotych. Jest on dzielony na co najmniej trzy inwestycje wybrane przez mieszkańców, przy czym każda z nich nie może być droższa niż 50 tysięcy złotych. W ubiegłorocznym głosowaniu jednym z takich zadań była budowa aktywnego placu zabaw, który mimo iż znajduje się na terenie szkoły, jest obiektem ogólnodostępnym.

- Wszystko jest już gotowe – zapewnia Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa. – W ramach tego zadania zostały posadowione urządzenia minisiłowni, a także mała infrastruktura towarzysząca w postaci ławek i koszy na śmieci. Cały teren został utwardzony przy użyciu bezpiecznej maty trawiastej – dodaje wiceburmistrz.

Drugim zadaniem wybranym przez mieszkańców w ubiegłorocznym budżecie obywatelskim będzie elektryfikacja i montaż monitoringu na placu przy człuchowskim torze motocrossowym. Ta inicjatywa jest już realizowana.

Trzecim zadaniem będzie przygotowanie terenu pod budowę boiska na osiedlu Sikorskiego. Jeszcze w tym tygodniu zostanie rozstrzygnięty przetarg, który wyłoni wykonawcę prac. Mają być one wykonane jeszcze przed końcem tego roku.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

siłownia [1]

Pliki do pobrania

Adres źródłowy: https://czluchow.eu/aktualnosc/plac-zabaw-z-minisilownia-z-budzetu-obywatelskiego-juz-gotowy

Załączniki
  • [0] https://czluchow.eu/sites/default/files/styles/news_content/public/obrazek/2021-10/placzabaw-KEP00371.jpg?itok=IEV-oik0
  • [1] https://czluchow.eu/sites/default/files/pliki/placzabaw-KEP00373.jpg