[0]

NOC MUZEÓW JUŻ W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ

18 maja zapraszamy na Noc Muzeów. Człuchowską placówkę zwiedzać będzie można za darmo w godzinach od 18.00 do 24.00. W programie wiele atrakcji.

Tematyką tegorocznej Nocy Muzeów będzie II Wojna Światowa. To między innymi za przyczyną przypadającej w tym roku 80. rocznicy jej wybuchu.

- Podczas Nocy Muzeów będziemy nawiązywać przede wszystkim do kondycji militarnej Polski w tamtym okresie. Nawiążemy również do dosyć rzadko poruszanego tematu, a mianowicie kobiet w Wojsku Polskim – zapowiada Krzysztofa Monikowska, dyrektor Muzeum Regionalnego w Człuchowie.

W trakcie trwania wydarzenia zaprezentowane zostaną także motocykle i broń z okresu II Wojny Światowej. Czynne będzie również stanowisko werbunkowe. To inscenizacja prezentująca ówczesną procedurę poboru do wojska. Dodatkową atrakcją będzie pokaz kawaleryjski. Noc Muzeów to także okazja do zwiedzenia wszystkich ekspozycji za darmo. Wydarzenie jest otwarte nie tylko dla mieszkańców miasta, ale także ich gości i turystów.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu 

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania

Adres źródłowy: https://czluchow.eu/aktualnosc/noc-muzeow-juz-w-najblizsza-sobote

Załączniki
  • [0] https://czluchow.eu/sites/default/files/styles/news_content/public/obrazek/2019-11/noc-muzew-2019-zwi.jpg?itok=NL_8FGms