plakat[0]

ALBUM CZŁUCHOWIANIE – BĘDZIE DRUGA EDYCJA

Byli i obecni mieszkańcy Człuchowa oraz osoby posiadające ciekawe fotografie dokumentujące powojennych mieszkańców miasta, zostaną niebawem poproszeni o podzielenie się swoimi zbiorami. Ruszyły przygotowania do drugiej edycji albumu „Człuchowianie”. Pierwsza taka publikacja ukazała się w 2018 roku i obejmowała okres od 1945 do 2015 roku. Druga będzie zawierała fotografie z okresu 1945-2020.

Pierwsza edycja albumu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Z ponad tysiąca fotografii udostępnionych przez obecnych i byłych mieszkańców Człuchowa, wybrano siedemset, które opublikowano. Część fotografii, choć ciekawych, ze względu na ograniczenia objętościowe, nie znalazła się w albumie. Druga edycja będzie uzupełnieniem pierwszej, obejmie bowiem te same lata i jeszcze 5 kolejnych. Znajdą się w niej zdjęcia nowe, które dotychczas nie zostały zgłoszone. Nie muszą to być zdjęcia stare, muszą być jednak wykonane w latach 1945 – 2020 i niepublikowane dotychczas w podobnej do albumu formie. Mogą dokumentować życie społeczne, codzienne, szkolne czy religijne, ważne by byli na nich ludzie związani z Człuchowem.

- Zależy nam na zdjęciach przedstawiających ludzi w pracy, w domach, w rodzinach, w ważnych dla nich chwilach, a także podczas zwykłych zajęć – mówi Dorota Cieplińska z Urzędu Miejskiego w Człuchowie.

Istotne jest także, aby każde zgłoszenie zawierało informację o tym, gdzie i kiedy zdjęcie zostało wykonane, w jakich okolicznościach oraz kim są osoby na nim uwiecznione.

Zdjęcia będą przyjmowane w człuchowskim Ratuszu od początku marca do końca września 2021 roku. Fotografie będzie można dostarczać na trzy sposoby: mailem – w formie elektronicznej na adres: albumat[1]czluchow [dot] eu, osobiście – w wersji papierowej lub listownie na adres Urzędu Miejskiego w Człuchowie, al. Wojska Polskiego 1, 77-300 Człuchów, pok. nr 6. Bez względu na sposób przekazania zdjęć konieczne jest dołączenie do nich wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego.

Wszystkie fotografie papierowe zostaną zeskanowane i zwrócone właścicielom. Album będzie gotowy najprawdopodobniej pod koniec roku 2022.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.


Adres źródłowy: https://czluchow.eu/aktualnosc/album-czluchowianie-bedzie-druga-edycja

Załączniki
  • [0] https://czluchow.eu/sites/default/files/styles/news_content/public/obrazek/2021-02/plakat%20album%20cz%C5%82uchowianie%202020m_0.jpg?h=8f61c05b&itok=qu9M5mUU
  • [1] https://czluchow.eu/modules/contrib/spamspan/image.gif