przejście na ul. Szczecińskiej[0]

PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH NA ULICY SZCZECIŃSKIEJ – NOWA INFRASTRUKTURA

Sześć przejść dla pieszych na ulicy Szczecińskiej w Człuchowie wzbogacono o nowe oświetlenie i oznakowanie. Nowa infrastruktura pojawiła się na odcinku od stacji paliw Orlen do Placu Bohaterów. Całość kosztowała 107 tys. zł.

Zadanie było w 80% dofinansowane w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020.

– Przejścia zostały doświetlone lampami typu LED oraz oznakowane nowymi znakami fluorescencyjnymi. Na jezdni specjalną farbą, wymalowano natomiast nowe biało-czerwone pasy – wyjaśnia Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

Nowe rozwiązanie poprawiło widoczność pieszych znajdujących się po zmroku na pasach. Same przejścia dla pieszych są także doskonale widoczne już z daleka. W całej Polsce, pieniądze na podobne instalacje otrzymało 68 gmin. W województwie pomorskim – tylko 4.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Pliki do pobrania

Adres źródłowy: https://czluchow.eu/aktualnosc/przejscia-dla-pieszych-na-ulicy-szczecinskiej-nowa-infrastruktura

Załączniki
  • [0] https://czluchow.eu/sites/default/files/styles/news_content/public/obrazek/2020-12/przejsciedlapieszych-nocKEP03356.jpg?itok=Zb0mA4FE