tablica przed kinem[0]

RZĄDOWY FUNDUSZ INWESTYCJI LOKALNYCH DLA CZŁUCHOWA

Dodatkowe ponad 1,8 mln złotych trafiło do budżetu Miasta Człuchowa. Są to pieniądze przyznane w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Samorządy mogą te środki wydatkować na dowolny cel związany z poprawą infrastruktury komunalnej.

Miasto Człuchów swoją pulę pieniędzy postanowiło przeznaczyć na zasilenie funduszu realizowanych już inwestycji. Ponad 1 milion złotych trafiło na przebudowę Miejskiego Domu Kultury i utworzenie w nim Centrum Rodzin. 534 tysiące przeznaczono na adaptację części budynku po byłym gimnazjum na potrzeby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Prawie 350 tysięcy będzie z kolei dołożonych do termomodernizacji kina przy MDK.

- W tej trudnej sytuacji, kiedy sami pomagamy naszym mieszkańcom, naszym przedsiębiorcom i te wpływy do budżetu samorządu są mniejsze niż w latach poprzednich, każda złotówka z zewnątrz jest na wagę złota. Nie ukrywam, że bardzo się ucieszyliśmy z tej dotacji – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Miasto złożyło także wnioski o dofinansowania miejskich inwestycji w jesiennym rozdaniu środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Decyzje o ich przyznaniu powinny być ogłoszone na początku listopada.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania

Adres źródłowy: https://czluchow.eu/aktualnosc/rzadowy-fundusz-inwestycji-lokalnych-dla-czluchowa

Załączniki
  • [0] https://czluchow.eu/sites/default/files/styles/news_content/public/obrazek/2020-10/tablica%20przed%20kinem.jpg?itok=P5QWue5q