roboty ul. Szkolna[0]

PRZEBUDOWA KANALIZACJI W CZŁUCHOWIE ZAKOŃCZONA

Po trzech latach prac zakończono proces przebudowy kanalizacji w Człuchowie. Gruntownej modernizacji doczekały się sieci położone pod drogami w ścisłym centrum miasta oraz między innymi przy ulicach: Szkolnej, Kwiatowej, Jacka i Agatki, Garbarskiej i Szczecińskiej.

- Całe zadanie kosztowało prawie 5 milionów złotych. Realizowano je między innymi po to, aby oddzielić instalację sanitarną od deszczowej. Teraz czyste wody opadowe mogą spływać bezpośrednio do okolicznych jezior. Do oczyszczalni trafiają natomiast wyłącznie ścieki komunalne pochodzące z mieszkań i instytucji. Prace przy ulicy Szkolnej były ostatnimi i zamknęły trwający trzy lata proces inwestycyjny – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

Zadanie było dofinansowane w 70 procentach z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Realizowano je w ramach projektu pod nazwą: "Poprawa gospodarki wodami opadowymi i roztopowymi na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Chojnice - Człuchów".

Ratusz zachęca również właścicieli nieruchomości oraz firm do tego, aby przyłączali się do nowo wybudowanej kanalizacji deszczowej. Szczegółowych informacji na ten temat udziela Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Człuchowie.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania

Adres źródłowy: https://czluchow.eu/aktualnosc/przebudowa-kanalizacji-w-czluchowie-zakonczona

Załączniki
  • [0] https://czluchow.eu/sites/default/files/styles/news_content/public/obrazek/2020-10/kanalizacjaKEP01548.jpg?h=41f57f6b&itok=4U6Ut-uI