Od rycerza do żołnierza, pod takim hasłem odbędzie się w Człuchowie piknik historyczny. To wydarzenie, które przygotowuje Muzeum Regionalne. Odbędzie się ono już w najbliższą sobotę (11.08) w godzinach 10.00 – 18.00 w fosie i parku przez człuchowskim zamkiem.

Po kilku miesiącach przerwy ponownie otwarto szalet miejski w Człuchowie. W niczym nie przypomina on starych, dotychczasowych toalet. Wszystko zostało bowiem przebudowane. Zmieniło się też wnętrze.

Już w najbliższą środę (25.07) w Człuchowie odbędzie się VII Lawendowy Jarmark Świętego Jakuba. To wydarzenie, w którym co roku biorą udział wystawcy z całego regionu. Tematem przewodnim wydarzenia jest jednak lawenda.

Jarmark ma być okazją do zaprezentowania lawendy nie tylko jako rośliny ozdobnej, ale także używanej jako przyprawa, czy zioło.

Już po raz 14 w Człuchowie odbędzie się Polish Boogie Festival. Impreza startuje oficjalnie w środę (25.07), ale już w piątek (20.07) będzie można usłyszeć jej zalążek. Koncerty i pokazy odbędą się w galerii Brama Pomorza w Lipienicach.

Po raz kolejny Człuchów będzie gospodarzem zawodów motocrossowych. Już w najbliższą sobotę i niedzielę na miejscowym torze im. Tadeusza Szwemina odbędzie się V runda Międzynarodowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. W zawodach wystartuje kilkudziesięciu zawodników z Polski i zagranicy.

Sobotnie biegi rozpoczynają się o godzinie 13.30. W tym dniu odbędą się one w klasach MX125, MX65, MX kobiet i MX open. Potrwają one do godziny 18.00.

Już w najbliższy piątek (13.07) zapraszamy na Piknik Rodzinny w Człuchowie. Wydarzenie jak co roku odbędzie się na plaży OSiR nad jeziorem Rychnowskim. W programie wiele atrakcji.

JARMARK LAWENDOWY ZAPISY

Jeszcze tylko do piątku (20.07) można zgłaszać swoje propozycje na Jarmark Lawendowy Św. Jakuba w Człuchowie. Zapraszamy rękodzielników, twórców ludowych oraz producentów żywności i kosmetyków, wykorzystujących w swoich wyrobach lawendę. Sam jarmark odbędzie się w środę (25.07).

Zapraszamy na XLI nadzwyczajną sesję  Rady Miejskiej w Człuchowie, która odbędzie się  5 lipca 2018 r. o godz. 15.30 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego.

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad i stwierdzenie qworum.

2. Przedstawienie projektów uchwał, dyskusja i uchwalenie:
a) w sprawie ustalenia wynagrodzenia  Burmistrza Miasta;

Informujemy, że konkurs „Czyste Powietrze Pomorza” – edycja 2018, w ramach, którego Gmina Miejska Człuchów ubiegała się o środki finansowe na termodernizację źródeł ciepła dla mieszkańców Człuchowa, decyzją Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku został unieważniony.

Power Play, Etna, Bobi, Gesek i Dj Horse wystąpią w Człuchowie. Już jutro (29.06) na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się Festiwal Disco - Polo. Początek - godzina 19.00

To pierwsza tego typu impreza w naszym mieście.

- Zapraszamy całe rodziny. Wiemy, że człuchowianie i nie tylko, ale także ludzie z regionu słuchają disco - polo. Więc od najmłodszego do najstarszego każdy znajdzie coś dla siebie - mówi Adam Bondarenko, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie.

Strony