Człuchowskie Stowarzyszenie Honorowych dawców krwi oraz Zespół Szkół Technicznych organizują dzisiaj zbiórkę krwi w krwiobusie. Pojazd będzie dostępny na terenie ZST w godz. 9-13 przy ul. Koszalińskiej 2. Zapraszamy!

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (j.t. Dz. U. z 2018 r. poz. 994 z późn. zm.) oraz § 18 ust. 2 pkt 3 Statutu Gminy Miejskiej   Człuchów (Dz. Urz. Woj. Pom. z 2018 r. poz. 3998 ze zm. 2018 r. poz. 4848)  zapraszam na  IV sesję  Rady Miejskiej w Człuchowie, która odbędzie się  7. lutego 2019 r. o godz. 14.00  w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego.

.

„Wrzos” z Zakrzewa, „Złote Buki” w Wielkiego Buczka, „Lipczanki” z Lipki i „Kantylena” z Człuchowa – to chóry, które wystąpią w tegorocznym człuchowskim koncercie kolęd. Na wydarzenie zapraszamy w piątek 25 stycznia do sali zamkowej Muzeum Regionalnego w Człuchowie. Początek – godzina 17.00.

- Koncert czterech chórów to pokłosie współpracy artystów. Formacje od lat przyjaźnią się i organizują wspólne występy. Tym razem przyszła pora na Człuchów – wyjaśnia Adam Bondarenko, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie.

„Lotnik. Śladami sierżanta Jana Mikszy” - to tytuł najnowszej książki wydanej przez Urząd Miejski w Człuchowie. Książka poświęcona jest pilotowi służącemu podczas II wojny światowej w Polskich Siłach Powietrznych w kraju, we Francji oraz w Wielkiej Brytanii, brał udział w walkach służąc m.in. w dywizjonach 305 i 307. Po wojnie Jan Mikszo był mieszkańcem Człuchowa. Już w najbliższy czwartek (24.01) o godzinie 17.00 publikacja ta zostanie oficjalnie zaprezentowana.

234 423 złote i 97 groszy zebrała w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Człuchowie.

To kolejny rekord ustanowiony w tym niewielkim mieście. Wraz z człuchowskim sztabem kwestowały również gminy wiejskie Człuchów i Rzeczenica.

Na ulicach i w sztabie pracowało 110 wolontariuszy. Zebrali oni do puszek rekordową sumę 43 756 złotych i 85 groszy. Reszta to pieniądze pozyskane w ramach licytacji i akcji prowadzonych w Człuchowie i okolicach.

Kilkuset mieszkańców miasta oraz okolicznych miejscowości przeszło ulicami Człuchowa w marszu milczenia. Był to społeczny protest przeciwko przemocy i nienawiści. Człuchowianie solidaryzowali się w ten sposób także z mieszkańcami Gdańska oraz rodziną zmarłego 14 stycznia 2019 r. prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

W ZWIĄZKU Z ŻAŁOBĄ OGŁOSZONĄ PRZEZ WOJEWODĘ POMORSKIEGO NA TERENIE WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO - SPOTKANIE JEST ODWOŁANE

Burmistrz Człuchowa – Ryszard Szybajło, zaprasza mieszkańców na spotkanie noworoczne, które odbędzie się 17 stycznia (czwartek) o godzinie 18.00 w sali Zamku Krzyżackiego w Człuchowie. Wstęp jest otwarty dla wszystkich.

„Solidarni z Gdańszczanami, przeciwko nienawiści i przemocy”. Pod takim hasłem w Człuchowie przejdzie dzisiaj marsz milczenia. Na wydarzenie zapraszamy wszystkich mieszkańców. Prosimy także o dalsze rozpowszechnienie tej informacji. 

Marsz milczenia wyruszy o godzinie 18.00 sprzed ratusza. Zgromadzeni przejdą ulicami miasta na Rynek, gdzie będzie można zapalić znicze. O okazanie solidarności z rodziną Pawła Adamowicza oraz mieszkańcami Gdańska, prosimy wszystkich mieszkańców Człuchowa i regionu.

Już w najbliższą niedzielę (13.01) odbędzie się 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kiermasze, koncerty i licytacje odbędą się także w Człuchowie. W tym roku sztab tworzyć będzie 110 wolontariuszy z Człuchowa, Gminy Człuchów oraz Gminy Rzeczenica.

8 stycznia br. Człuchów odwiedzi Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. W programie jest między innymi spotkanie z mieszkańcami miasta. Rozpocznie się ono o godzinie 17.00 w hali sportowej byłego gimnazjum, przy ulicy Szkolnej. Będzie ono otwarte dla publiczności z następującymi zastrzeżeniami:

Strony