Już tylko kilka dni pozostało nam do rozpoczęcia kolejnej edycji Festiwalu Radości Chrześcijańskiej - Katolicy na Ulicy - Człuchów 2019. W tym roku wydarzenie odbędzie się w czwartek, 20 czerwca, w uroczystość Bożego Ciała. Hasło wydarzenia brzmi: „Niebo nieście”. Główną areną będzie Rynek Miejski w Człuchowie. Na to wydarzenie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

Dzisiaj 15.06.2019 od godzin popołudniowych do jutra rano

Województwo pomorskie wszystkie powiaty.
Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 40 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 130 km/h. Miejscami grad o rozmiarze do 5 cm. Lokalnie ryzyko wystąpienia trąb powietrznych.

Cleo i Mesajah wystąpią podczas tegorocznych Dni Człuchowa. Święto miasta rozpoczyna się już w najbliższy piątek, 14 czerwca. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny.

Pierwszym akcentem uroczystości będzie otwarcie na zamku  wystawy „30 Lat Wolnej Polski”, która tematyką nawiązuje do przypadającej na początku czerwca rocznicy wyborów czerwcowych 1989 r., przygotowanej we współpracy z Zespołem Szkół Społecznych im. Jana Nowaka – Jeziorańskiego.

Jeszcze w tym roku powinna być zmodernizowana ulica Jeziorna w Człuchowie. Ratusz ogłosił już przetarg na realizację tej inwestycji. Powinna ona kosztować nie więcej niż 1,6 miliona złotych.

Ulica Jeziorna to trakt wiodący wzdłuż jednego z czterech człuchowskich jezior. To także popularne miejsce spacerowe. Po remoncie tego odcinka będzie tam bardziej bezpiecznie oraz bardziej komfortowo.

Burmistrz Człuchowa oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ogłosili nabór wniosków na działania profilaktyczne w ramach akcji "Wakacje w mieście 2019". Nabór trwa do 17 czerwca. Wnioski w formatach doc i pdf do pobrania poniżej.

URZĄD MIEJSIKI W CZŁUCHOWIE 

Festyn rodzinny z piosenką i zabawami – taką formę spędzenia Dnia Dziecka proponuje w tym roku Miasto Człuchów. W sobotę 1 czerwca o godzinie 16.00 na Rynku rozpocznie się wielka impreza dla naszych najmłodszych mieszkańców. Wskazane jest aby przyszli oni wraz z rodzicami.

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (j.t. Dz. U. z 2019 r. poz. 506) oraz § 18 ust. 2 pkt 3 Statutu Gminy Miejskiej Człuchów (Dz. Urz. Woj. Pom. z 2018 r. poz. 3998 ze zm. 2018 r. poz. 4848) zapraszam na IX sesję Rady Miejskiej w Człuchowie, która odbędzie się 6. czerwca 2019 r. o godz. 14.00  w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego.

Porządek obrad:

Już w najbliższą niedzielę startuje XXVI Ogólnopolski Bieg Tura. W tym roku swój udział zapowiedziało prawie 280 zawodników. Wszyscy oni staną na starcie o godzinie 11.00, na człuchowskim Rynku.

W ramach Pomorskiej Wiosny Literackiej zapraszamy do Biblioteki Pedagogicznej 22 maja o godz. 12.00 na spotkanie autorskie z Markiem Przybyłowiczem, autorem książki "Czas Zemsty". "Czas zemsty" to trzymający w napięciu thriller osadzony w realiach II wojny światowej. Spotkanie w Bibliotece Pedagogicznej w Człuchowie ( os. Wazów 1)  poprowadzi Witold Kołodziejczyk.

Zapraszamy!

20 maja w ratuszu miejskim odbył się konkurs wiedzy o zamkach gotyckich przygotowany dla uczniów szkól podstawowych. W konkursie wzięło udział 45 uczestników z 4 szkół. Etap gminny konkursu przeprowadzony został w formie testu pisemnego. Do etapu centralnego przechodzi dwoje uczestników z najwyższą liczbą punktów.

Strony