W najbliższą środę o godz. 17.00  na stadionie OSiR przy ul. Szkolnej rozpocznie się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami z powiatu człuchwskiego: Piast Człuchów podejmować będzie MKS Debrzno. Bilety są bezpłatne. Zapraszamy do kibicowania!

MKS "Piast" Człuchów zaprasza na mecz piłki nożnej o mistrzostwo słupskiej klasy okręgowej z KS "Jantaria" Pobłocie w najbliższą sobotę o godz. 16.00 na stadionie OSiR przy ul. Szkolnej. Wcześniej - o godz. 11.00, swój mecz z GTS Czarna Dąbrówka rozegrają juniorzy. Bilety bezpłatne. Zapraszamy!

Jak własnoręcznie przygotować pisanki i kraszanki? Tego wszystkiego będzie można nauczyć się w Muzeum Regionalnym w Człuchowie. Dzisiaj (9.04) o godzinie 15.00 ruszają tam warsztaty zdobienia jaj wielkanocnych. Zajęcia są bezpłatne.

Tradycyjnie przed świętami Wielkanocnymi człuchowskie muzeum ogłasza konkurs „Najpiękniejsza Pisanka”. Swoje prace mogą zgłaszać zarówno dorośli jak i dzieci. Dla tych, którzy nie wiedzą w jaki sposób należy przyozdabiać wielkanocne jaja, muzeum organizuje także warsztaty.

Autorka książki pod tytułem „Czy jeszcze tu wrócę?” spotka się dzisiaj z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Człuchowie. Pochodząca z Rzeczenicy, a i związana przez lata z Człuchowem - Justyna Szymańska, zaprezentuje swoje najnowsze opowiadanie.

- Są to wspomnienia jej rodziny i dzieciństwa – zapowiada Maria Dąbrowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Człuchowie.

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (j.t. Dz. U. z 2018 r. poz. 994 z późn. zm.) oraz § 18 ust. 2 pkt 3 Statutu Gminy Miejskiej Człuchów (Dz. Urz. Woj. Pom. z 2018 r. poz. 3998 ze zm. 2018 r. poz. 4848)  zapraszamy na V sesję Rady Miejskiej w Człuchowie, która odbędzie się  25. marca 2019 r. o godz. 14.00  w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego.

Trwają zapisy uczniów do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Przyjaciół Ziemi w Człuchowie. Placówka jest przygotowana na przyjęcie każdej ilości chętnych. Nauka w szkole jest bezpłatna, a do tego kusi ona wieloma atrakcjami.

Specjalnie dla dzieci, które od września br. rozpoczną naukę na kolejnym szczeblu edukacji, i ich rodziców, zorganizowane zostaną dni otwarte w miejskim przedszkolu i szkole. Można wówczas  dokładnie obejrzeć obie te placówki. Przedszkole Miejskie im. Jacka i Agatki zaprasza w sobotę 9 marca w godzinach 10.00 – 12.00. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Przyjaciół Ziemi - natomiast w sobotę 16 marca w godzinach 10.00 – 12.00.

Strony