Zapraszamy całe rodziny na festyn rodzinny pod patronatem Burmistrza Miasta Człuchowa na człuchowski rynek!

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii działająca przy  Burmistrzu Miasta Człuchowa  ogłasza konkurs ofert na realizację zadania:  Zagospodarowanie czasu wolnego w okresie wakacji lipiec-sierpień 2018 r. dla dzieci, młodzieży i seniorów z terenu Człuchowa pn.”Lato w mieście 2018 – Bezpieczne wakacje". W załączeniu znajduje się wzór wniosku. 

Już w najbliższą niedzielę (27.05) wystartuje w Człuchowie Bieg Tura. To już XXV edycja tej imprezy. Do tej pory udział w zawodach zgłosiło już ponad 200 osób. Ostatni chętni mogą się zapisać również w dniu imprezy na kilkanaście minut przed startem.

W nawiązaniu do nieprawdziwych informacji opublikowanych na portalach społecznościowych, Urząd Miejski w Człuchowie przedstawia w tej sprawie swoje stanowisko.

Modernizacja sali obrad w Urzędzie Miejskim w Człuchowie jest związana z obowiązkiem dostosowania pomieszczenia do wymogów ustawy, która wejdzie w życie od nowej kadencji samorządu. Zakłada ona między innymi obowiązek rejestrowania dźwięku i obrazu wszystkich posiedzeń Rady Miejskiej. To wymóg, który będzie dotyczył wszystkich samorządów w Polsce.

Już w najbliższy piątek (18.05) o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Człuchowie otwarta zostanie wystawa prac plastycznych Ewy Kamińskiej - Mikołajczyk. To artystka pochodząca z Drawska Pomorskiego. Jej obrazy znane są także człuchowskiej publiczności. Część z nich powstała właśnie w tym mieście podczas ubiegłorocznego pleneru malarskiego i zdobi między innymi ściany Ratusza.

Muzeum Regionalne w Człuchowie jak co roku przyłącza się do europejskiej akcji "Noc Muzeów". Już w najbliższą sobotę (19.05) placówkę tę będzie można zwiedzać za darmo w godzinach od 18.00 do 24.00. Całość dopełnią liczne imprezy towarzyszące.

W tym roku tematem przewodnim Nocy Muzeów będzie stulecie odzyskania niepodległości.

Trwa przebudowa amfiteatru nad jeziorem Rychnowskim w Człuchowie. Prace budowlane potrwają do końca roku. Wykonana będzie trybuna z piętnastoma rzędami siedzisk dla co najmniej 350 osób oraz nowa scena. Planowany koszt inwestycji to niemal 450 tys. zł , z czego 200 657,00  zł  to dofinansowanie pozyskane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Ziemi Człuchowskiej. Poziom dofinansowania to 63,63 % kosztów kwalifikowalnych.

Po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna w Człuchowie zaprasza do udziału w konkursie literackim pod tytułem „A u nas w Człuchowie”. Wydarzenie jest adresowane do twórców amatorów chcących zaprezentować swoje prace.

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (j.t. Dz. U. z 2017 r. poz. 1875 z późn. zm.) oraz § 25 pkt 3 Statutu Gminy Miejskiej  Człuchów zapraszamy na  XXXIX sesję  Rady Miejskiej w Człuchowie, która odbędzie się  16. maja 2018 r. o godz. 14.00  w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego.

 Porządek obrad:
1.  Sprawy regulaminowe:
a) otwarcie obrad i stwierdzenie quorum;
b) przyjęcie ewentualnych zmian w porządku obrad;

Strony